Köztér
Már csak egy megyében van tilalom
2026. May 19.
Hétfőtől már csak Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében van érvényben tűzgyújtási tilalom – közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal.

A Nébih a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságának (BM OKF) egyetértésével 2026. május 18-tól Csongrád-Csanád vármegyében is visszavonta a tűzgyújtási tilalmat.

A hét végén ugyanis Csongrád-Csanád vármegyében is elegendő mennyiségű és intenzitású csapadék hullott az erdei biomassza átnedvesítéséhez, ezért a tűzveszély megszűnésével a hatóság 2026. május 18-tól e vármegyében is feloldotta a tűzgyújtási tilalmat.

Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében viszont továbbra is érvényben marad a tilalom.

A tűzgyújtási szabályokról a www.erdotuz.hu és a www.katasztrofavedelem.hu honlapon tájékozódhatnak az érdeklődők.


Axis Bentonit 06.08.Hild-Tej 07.03.Seidl és Társa 06.12.Gumiflex 06.08.Taurus Techno 06.12.Capribelt 06.01.Sedum 07.03.Energo Optima 06.08.Bos Plus Kft. 06.12.Agroforte Grain 06.08.Orsó 95 Kft. 06.12.Agrippa Kft. 06.09.Cad-Server 06.08.Samu Gazdabolt 06.08.Zambelli Colorferr 06.08.KK Grain 06.08.Ökoproject Eger 07.03.SGS 06.16.Buklin 06.12.VRG Vill 07.03.Ferro Acél Kft. 06.09.Isterra 06.08.Meva-hu 06.08.Farmer ExpoPintér István - Baráti Keltető 06.08.Kancsár Transz 07.03.Agrotex 06.08.Vasi-Flansch 07.03.
PRINT LAPOK