A bizonyítvány kiadásának feltétele a szakmai továbbképzésen való részvétel, valamint a kapcsolódó vizsga sikeres teljesítése.
A Nébih tájékoztatja azon állatorvosokat, akik még nem teljesítették a fenti kötelezettségüket, hogy az Állatorvostudományi Egyetem az idei évben egyetlen alkalommal, 2026. június 23-24-én rendezi meg az „Antimikrobiális szerek helyes használata élelmiszertermelő állatokban” című képzést.
A továbbképzés célja az antibiotikumok felelős és körültekintő alkalmazásának elősegítése, valamint a jó állategészségügyi és járványvédelmi gyakorlatok szélesebb körű elterjesztése. Az előadások többek között az antibiotikumok alkalmazásának általános irányelveit és fajspecifikus sajátosságait mutatják be kérődzők, sertések és baromfik esetében.
A program kitér továbbá az antibiotikumok engedélyezésének, forgalmazásának és felhasználásának jogszabályi kereteire, a külső és belső járványvédelem korszerű megközelítéseire, a telepi rezisztenciavizsgálatokhoz kapcsolódó mintavétel jó gyakorlataira, valamint az alternatív betegségmegelőzési eljárásokra és lehetőségekre is.
A képzésről részletes információk, valamint a jelentkezési felület az Egyetem honlapján érhető el.
* Kapcsolódó jogszabály: 128/2009 (X.6.) FVM rendeletet módosító 27/2021 (VIII. 11.) AM rendelet




























