Huszonhárom éve töretlen érdeklődés övezi az országban egyedülálló rendezvényt, amely csak két éven át, a koronavírus-járvány idején maradt el. Hajdúböszörményben lesz Kelet-Magyarország legnagyobb agrárfóruma is a rendezvény nyitónapján.
Ficsor László, a Hajdúböszörményi Traktorhúzó Egyesület elnöke bejelentette, a nemzetközi traktorhúzó versenyen 20 csapat vesz részt Hollandiából, Olaszországból, Dániából, Norvégiából, illetve Magyarországról.
A nyitónapon, augusztus 11-én traktorkarnevál is tartanak. A menet a Széchenyi Iskolától indul: kamionnal mennek végig a városon és mutatkoznak be a csapatok.
A traktorhúzó verseny nemzetközi bírók előtt zajlik majd, az Olaszországból érkezett súlypadot 100 méteren kell elhúzniuk a traktoroknak.




























